Brazylia wczasy z biurem podróży – połączenie kultury i natury

0

Karnawał, piłka nożna, piękne plaże i wielokulturowość – skojarzenia z Brazylią odzwierciedlają jej różnorodność i inspirują do smakowania życia tego kraju. Brazylia położona w Ameryce Południowej zajmuje prawie połowę jej obszaru. Spotkamy tam między innymi Europejczyków, Indian i Mulatów. Doświadczymy słońca, zabawy i uśmiechu. Zjemy popularne dania z krewetek, oleju palmowego i warzyw, ale przede wszystkim zyskamy wspaniałe wspomnienia. Dlaczego warto zobaczyć Brazylię z biurem podróży? Jakie miejsca czekają na miłośników turystyki?

 

NAJSŁYNNIEJSZE PLAŻE W RIO DE JANEIRO

Copacabana, Ipaname, Leblon to najbardziej popularne plaże w Brazylii. Temperatura powietrza może sięgać nawet do 50 stopni Celsjusza. Chociaż piasek jest gorący, woda jest po prostu ciepła i przyjemnie orzeźwia. Fale mogą sięgać nawet do 2 metrów wysokości. Copacabana cieszy się popularnością ze względu na liczne wydarzenia sportowe, kulturalne i religijne. Ipaname słynie ze sportów wodnych oraz integrujących zawodów piłki plażowej, do których każdy może dołączyć. Na plaży Leblon można z kolei spotkać sympatyków jazdy konnej, przemierzających piaszczyste szlaki.

KATEDRA ŚW. SEBASTIANA

Św. Sebastian żyjący w III wieku w Rzymie, jest patronem i opiekunem Brazylii. Katedra w stolicy kraju to symbol miasta – obok góry nazywanej Głową Cukru i prawie 40-metrowym pomnikiem Chrystusa. Co przyciąga uwagę mieszkańców i turystów? Nietypowa architektura, bazująca na geometrii. Katedra wybudowana jest w kształcie stożka o 80 metrach wysokości. Chociaż jest ogromna i zmieści się w niej ponad 20 tysięcy osób, jej wnętrze słynie z minimalizmu. Ławki, witraże, krzyż i naturalne światło słoneczne wpadające przez okna – to główne elementy, którymi charakteryzuje się świątynia.

STADION PIŁKARSKI MARACANA

Wybudowany w połowie XX wieku jest dumą Brazylijczyków! Brazylia wczasy z biurem podróży przygotowała na wiele atrakcji – także dla kibiców! To tutaj Pele, trzykrotny mistrz świata, zdobył sławę. Stadion Maracana pomieści prawie 80 tysięcy ludzi, a na jego przestrzeni rozgrywały się historyczne, legendarne mecze. Ze względu na architekturę przyciągnie uwagę wszystkich – niezależnie od zainteresowania piłką nożną.

KASKADA WODNA GARDZIELA DIABŁA

Gardziela Diabła to największa kaskada wodna wodospadu Iguazu. I jedna z najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. Wizyta w tym miejscu może przebiegać zarówno od strony brazylijskiej, jak i argentyńskiej – to właśnie przez Gardziele Diabła przebiega granica państw. Woda tej kaskady spada z wysokości 82 metrów. Piękne krajobrazy i pobliski Park Narodowy zachwyci egzotyką zwierząt, roślin i ptaków. Niezwykle malownicze, filmowe widoki. Potęga natury ukazująca się na takich obszarach zapiera dech w piersiach i staje się przestrzenią kontemplacji.

ZABYTKOWY AKWEDUKT LAPA

Akwedukt Lapa znajduje się w kulturalnej części Rio de Janeiro. Mnóstwo restauracji, dyskotek, kabaretów i wydarzeń odbywa się co wieczór, przyciągając artystów z całego świata. W połowie XVIII wieku stworzono tam akwedukt Lapa, który odprowadzał wodę z Rio Carioca do Santa Teresa. Składa się z 42 łuków, 16 metrów wysokości i ponad 270 metrów szerokości. Przez lata rozwoju i postępu życia miejskiego funkcja akweduktu ulegała zmianie. Dzisiaj pełni przede wszystkim rolę dekoracyjną, upamiętniającą przeszłość. Ciekawie wpływa na estetykę przestrzeni.

 

Wczasy z biurem podróży to gwarancja dobrej organizacji i logistyki zwiedzania. Brazylia łączy w sobie wiele pięknych miejsc związanych z życiem człowieka – między innymi rozrywki, duchowości, sportu i natury. Dzięki otwartości i energii mieszkańców staje się idealnym obszarem dla wycieczek, po których każdy uczestnik marzy o powrocie i ponownym doświadczeniu tego kraju. Każdy kto chce wchłonąć kulturę Ameryki Łacińskiej, poznać nowe zwyczaje, miejsca i potrawy, spełni swoje marzenia i zmotywuje do przekraczania barier. Wakacje w Brazylii to relaks, wyzwanie, przygoda i apetyt na więcej! Pamiątkowe zdjęcia, filmy i gadżety utrwalą wspomnienia i zainspirują przyjaciół.