Jak zarabiać na obrocie metalami szlachetnymi?

0
Jak zarabiać na obrocie metalami szlachetnymi

Zakup metali szlachetnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób poszukujących opłacalnych form lokowania kapitału. W jaki sposób można zarabiać na obrocie złotem, srebrem czy palladem? I czy warto zdecydować się na taką inwestycję?

Co wybrać?

Inwestorzy planujący rozpoczęcie przygody z lokowaniem środków w metale szlachetne mają do wyboru kilka rozwiązań. Mogą m.in. skorzystać z odpowiednich instrumentów finansowych, które łatwo nabyć i upłynnić, a tym samym w krótkim czasie na nich zarobić. Wśród nich wymienić można inwestycje w akcje firm wydobywczych i przetwórczych, ETF-y będące odzwierciedleniem rynkowych zmian cen złota, a także w terminowe kontrakty na złoto. Inne rozwiązanie to zakup fizycznego złota lub srebra. W tym przypadku warto śledzić jak zmienia się cena tych kruszców i kupować je, kiedy cena spada oraz sprzedawać przy wzrostach. Nabywanie sztabek złota i srebra lub monet bulionowych przez większość inwestorów traktowane jest jednak jako długoterminowa lokata kapitału.

Zalety inwestycji w metale szlachetne

Zalety inwestycji w metale szlachetne

Inwestowanie w metale szlachetne, jak monety bulionowe czy sztabki złota, nie wymaga specjalistycznej wiedzy ekonomicznej, a jeśli nie planujemy w krótkim czasie sprzedawać nabytych kruszców, nie trzeba nawet zbyt często sprawdzać aktualnego kursu złota czy srebra. Wielu osobom nabycie fizycznych metali szlachetnych kojarzy się z pewną inwestycją, ponieważ mogą dotknąć produktu, w którym ulokowali swoje oszczędności. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że złoto stanowi swego rodzaju zabezpieczenie przed inflacją pieniądza, bo zasadniczo nie traci na wartości niezależnie od aktualnej sytuacji ekonomicznej czy politycznej i nawet w czasie niestabilności rynków zachowuje wysoką cenę. Nie można go też w sztuczny sposób wyprodukować, dlatego raczej nie trzeba obawiać się, że jego wartość będzie spadać.

Sztabki i monety bulionowe

Inwestorzy w kruszce mają obecnie do wyboru wiele ciekawych propozycji, wystarczy zajrzeć na stronę renomowanego dilera metali inwestycyjnych 79th Element oferującego sprzedaż złota i nie tylko – sztabki złota, srebra czy palladu to nie wszystko. Można też kupić monety inwestycyjne, których wartość zależna jest od czystości i zawartości szlachetnych kruszców. Na stronie https://79element.pl/content/37_najpopularniejsze-zlote-i-srebrne-monety-buli znajdziesz doskonały poradnik, w którym zostały szeroko omówione najpopularniejsze monety inwestycyjne. Duży wybór sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego, co spełnia jego oczekiwania, a jednocześnie pozostanie w zasięgu finansowym. Początkujący inwestorzy mogą np. zdecydować się na nieco tańsze srebrne monety bulionowe, które będą odpowiednie także w przypadku osób chcących ulokować w metalach szlachetnych nieco mniejsze kwoty. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego lub jako zabezpieczenie majątku przed inflacją. Na początek warto też kupować złote i srebrne monety cieszące się największą popularnością, co daje gwarancję, że w razie potrzeby łatwo będzie je upłynnić.

Sztabki i monety bulionowe

Gdzie warto kupować i sprzedawać metale szlachetne?

Chcąc kupić złote monety bulionowe, srebro inwestycyjne czy sztabki palladu, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wielu dilerów oferuje sprzedaż srebra i innych metali szlachetnych za pośrednictwem Internetu. Warto jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo całej transakcji i upewnić się, że produkty dostarczone zostaną z certyfikatem potwierdzającym ich jakość i autentyczność. Zdecydowanie najrozsądniej jest też wybierać dostawców z ugruntowaną pozycją na rynku i dobrą renomą, taką jak https://79element.pl/. Dzięki temu znacznie zmniejszasz ryzyko, że zakupione złote monety okażą się falsyfikatem. Lepiej zaś zrezygnować z kupna metali szlachetnych u osób prywatnych, chyba że potrafimy rozpoznać prawdziwego Krugerranda czy Liść Klonowy. Sprawdzić ich autentyczność można na kilka sposobów, m.in. korzystając z linijki menniczej lub też dokonując pomiarów wagi i wymiarów monety. Oczywiście może też zdarzyć się sytuacja, kiedy zechcemy sprzedać złote monety bulionowe. Wówczas również można skorzystać z usług dilerów metali szlachetnych oferujących także skup złota i srebra.