Kredyt na nowe samochody

0
kredytstandardowydacia_11

Decydując się na zakup nowego auta, mamy zazwyczaj dwie opcje – kupno za gotówkę lub skorzystanie z opcji finansowania. Najczęściej wybieraną forma wsparcia dla klientów indywidualnych jest kredyt.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z finansowania bezpośrednio u dealera marki, na którą się zdecydowaliśmy. Taką ofertę posiada m.in. Dacia – https://www.daciafinansowanie.pl/finansowanie/kredyt-na-samochody-nowe.

W sytuacji, gdy dealer posiada stałą umowę z konkretną instytucją finansową (bankiem), jest on w stanie przygotować atrakcyjną ofertę praktycznie od ręki. Ponadto weryfikacja takiego wniosku przebiega w uproszczonej procedurze. Do jego wypełnienia wystarcza jedynie dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport i prawo jazdy) oraz dokument, który potwierdzi źródło naszych średnich dochodów netto z ostatniego kwartału. Warto wspomnieć, że dochody te mogą pochodzić nie tylko z wynagrodzenia za pracę, ale również z tytułu renty, emerytury, czy prowadzenia gospodarstwa rolnego. Kredyt standardowy oferowany przez RCI Banque i rumuński koncern samochodowy Dacia charakteryzuje się:

  • Nawet 8-letnim okresem kredytowania;
  • Brakiem wymogu posiadania wkładu własnego – może on wynieść 0%;
  • Stałą stopą procentową;
  • Równymi ratami podzielonymi na miesiące.

Wybierając niniejszy kredyt standardowy, warto wiedzieć również o tym, że minimalna kwota kredytu wynosi 30% wartości pojazdu, natomiast jej maksymalny poziom jest uzależniony od dwóch czynników – zdolności finansowej kredytobiorcy oraz wartości kupowanego samochodu. Kredytowaniu podlega opłata przygotowawcza i ubezpieczenie o nazwie „RCI Bezpieczny Kredyt”. Klient zobligowany jest również do zawarcia umowy AC – autocasco.

Jeśli chodzi o klienta indywidualnego to kredyt u dealera zdecydowanie jest najlepszą dostępną opcją. To tam można także znaleźć najwięcej ofert promocyjnych na wybrane modele. Czasami najciemniej pod latarnią!