Pożyczki bez BIK – czy to możliwe?

0

Biuro Informacji Kredytowej oraz Biuro Informacji Gospodarczej bardzo często w wyobraźni wielu osób funkcjonują jako instytucje, których raporty zawsze brane są pod uwagę przy udzielaniu decyzji kredytowej. W związku z tym kredytobiorcy są świadomi, że ich historia zadłużeń, regularnych (bądź nie) spłat ma realny wpływ na to, czy dostaną kolejny kredyt. Jak się jednak okazuje, nie zawsze tak jest.

  1. Pożyczki bez BIK – kredyt bez weryfikacji?
  2. Zalety pożyczek bez BIK

Pożyczki bez BIK – kredyt bez weryfikacji?

Biuro Informacji Kredytowej, BIG Informator, Krajowy Rejestr Długów – to podstawowe instytucje, które przychodzą do głowy potencjalnemu kredytobiorcy, kiedy myśli o tym, czyje raporty będą miały wpływ na przyznanie mu (bądź nie) kredytu bądź pożyczki. To większość kredytobiorców skłania do dużej troski o regularne spłacanie każdego ze zobowiązań. Jest to bardzo pozytywne podejście i zawsze należy do niego zachęcać. Trzeba jednak również szczerze przyznać, że każdemu kredytobiorcy z różnych powodów mogą zdarzyć się niespłacone zobowiązania. Oczywiście należy starać się ich unikać i zawsze decydując się na kredyt, bardzo realistycznie patrzeć na swoje realne możliwości finansowe. Zdarzają się jednak w życiu sytuacje losowe, których przewidzieć nie sposób. Co w takiej sytuacji, kiedy potrzebne są pieniądze, a wiadomo, że raport kredytowy nie będzie pozytywny? Rozwiązaniem są pożyczki bez BIK.

Po pierwsze, nie wszyscy pożyczkodawcy sprawdzają BIK. Czasami biorą pod uwagę inną z baz, m.in: BIG Infomonitor, Krajowy Rejestr Długów BIG S. A. (KRD),ERIF BIG S. A., getSCORE pod nadzorem Kaczmarski Group Sp. z o. o. Sp. k., CRIF Sp. z o. o. Na samym początku warto się więc upewnić, z jakich danych korzysta potencjalny pożyczkodawca, bo być może niespłaconych zobowiązań w badanej przez niego bazie dłużników nie będzie. Można je znaleźć na Twojapierwszapożyczka.pl

Po drugie, firma pożyczkowa nie ma obowiązku sprawdzać baz dłużników. Oceny zdolności kredytowej, wymaganej przez polskie prawo, może dokonać w oparciu o dane z formularza pożyczkowego. Chodzi tutaj o: wysokości zarobków, dzieci, zawód, wykształcenie, samochód na utrzymaniu, miesięczne koszty utrzymania.

Zalety pożyczek bez BIK

Pożyczki bez BIK z pewnością dla wielu kredytobiorców stanowią ważne i potrzebne rozwiązanie, choć trzeba zdawać sobie sprawę, że np. pożyczanie po to, aby spłacić poprzednią pożyczkę, nie rozwiązuje problemów finansowych. Konieczne jest znalezienie źródła dochodu i utrzymania, które pozwoli wyplątać się z sytuacji zadłużenia. Zdarza się jednak, że potrzeba finansowa związana np. ze zdrowiem nie pozostawia wyboru. W takiej sytuacji najlepiej jest sięgnąć po pożyczkę bez BIK, takich udział m.in. Tanikredyt opierający się jedynie na danych z BIG i formularza wniosku o pożyczkę. Oczywiście kredyt taki jest znacznie droższy od ogólnodostępnych pożyczek na rynku. Wynika to jednak ze szczególnego poziomu ryzyka, na które decydują się firmy pożyczkowe, oferując swoim klientom takie rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że taki pożyczkobiorca dla banku czy firmy pożyczkowej jest zdecydowanie mniej wiarygodny i przewidywalny od pożyczkobiorcy, który ma “czyste konto”. Za to ryzyko ktoś musi zapłacić, a formą zapłaty jest najczęściej wyższe oprocentowanie. Tym bardziej więc warto dbać o pozytywną historię kredytową, regularne spłacanie zobowiązań, umiejętną ocenę własnych możliwości finansowych. Jeśli jednak sytuacja losowa będzie wymagała natychmiastowego dostępu do pewnej kwoty pieniędzy, mimo nie do końca idealnej historii kredytowej, wtedy można sięgnąć po pożyczkę bez BIK.