Śledzenie inPost, czyli kiedy mogę spodziewać się paczki?

0
Śledzenie inPost, czyli kiedy mogę spodziewać się paczki?

Zakupy w sklepach internetowych stały się już naszą codziennością. Kupujemy w nich nie tylko odzież i obuwie, ale również kosmetyki, sprzęty AGD, a nawet artykuły spożywcze. Już od momentu złożenia zamówienia wielu z nas zastanawia się, kiedy właściwie paczka dotrze pod wskazany adres? Odpowiedź na to pytanie o wiele łatwiej uzyskać za pomocą usługi śledzenie inpost.

Jak śledzić paczkę?

Śledzenie inpost jest niesamowicie proste, bowiem wymaga jedynie posiadania numeru GK przesyłki (znajdziemy go w mailu potwierdzającym zamówienie), a także dostępu do internetu. Numer wystarczy skopiować i wkleić w odpowiednim miejscu na stronie internetowej serwisu. Usługa śledzenia inpost dostępna jest o każdej porze dnia i nocy. Mogą z niej korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy, korzystający z dostawy za pomocą inpost. Śledzenie inpost nie wymaga więc instalowania dodatkowych aplikacji na telefon czy innego rodzaju urządzenie mobilne. Dzięki temu zadanie to można powierzyć także innym osobom, na przykład pracownikom działu logistyki czy naszym bliskim, którzy wspólnie z nami oczekują na przesyłkę.

Dostawa na czas

Terminowa dostawa zamówień stanowi priorytet firm kurierskich, a także właścicieli sklepów internetowych. Niemniej jednak zwykle robiąc zakupy online, napotykamy informację o tym, że dostawa może potrwać od 2 do nawet 5 dni roboczych. Rozpiętość czasowa jest więc stosunkowo duża, zatem trudno zaplanować moment, w którym odbierzemy paczkę. Na to, kiedy dokładnie zostanie ona dostarczona, nie mamy większego wpływu – wszystko zależy bowiem od tego, kiedy złożymy zamówienie (najdłużej trwają dostawy przed świętami) oraz jak szybko sklep je skompletuje (w przypadku braków magazynowych poczekamy na przesyłkę znacznie dłużej). Niemniej jednak dzięki usłudze śledzenia inpost możemy sprawdzać, na jakim etapie znajduje się nasza paczka oraz kiedy możemy spodziewać się jej dostarczenia.

Zamawiaj bez oporów!

Każdemu z nas zdarzyło się zastanawiać nad tym, co właściwie stało się z naszą paczką i dlaczego tak długo czekamy na jej dostawę? Śledzenie inpost pozwala wychwycić, na jakim etapie doszło do zatrzymania dostawy, a dzięki temu można w krótkim czasie wyjaśnić przyczynę zwłoki. Poprzez śledzenie inpost mamy większą kontrolę nad naszym zamówieniem, zatem możemy bez żadnych oporów dokonywać zakupów w sklepach internetowych, co jest niezwykle praktycznym oraz wygodnym rozwiązaniem.