Szybka pożyczka przez internet – czy jest możliwa?

0
pożyczki

Nagłe wydatki, zachcianki, okazje rodzinne, na których wypada pokazać się z drogim prezentem – wszystkie te okoliczności łączy jedno: potrzeba dodatkowego zastrzyku gotówki. Większość z nas przynajmniej słyszała o szybkich pożyczkach przez internet – kto ich udziela? Jak to działa?

Jak szybko możesz dostać szybką pożyczkę?

Wiele osób sądzi, że szybkie pożyczki to mit – w końcu procedury bankowe są bardzo skomplikowane. Rzeczywiście – uzyskanie pożyczki z banku wiąże się często z procedurami, które nie należą do łatwych i szybkich. Nieco inaczej przedstawia się kwestia pożyczek pozabankowych.

Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń na get-money.pl jest przykładem takiego właśnie produktu finansowego.

W przypadku pożyczki przez internet nie musisz przedstawiać zaświadczeń o dochodach ani czekać długo na decyzję o przyznaniu gotówki. Na ogół wystarczy być obywatelem polskim i posiadać konto w banku. Czasem też brane jest pod uwagę kryterium wiekowe – osoby poniżej 21 roku życia zwykle mają marne szanse na szybką pożyczkę pozabankową. Spełniając podstawowe warunki, po złożeniu wniosku, czekamy na decyzję zaledwie kilka minut. Jeśli pożyczka zostanie nam przyznana, przelew na konto otrzymujemy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego.

Czy szybkie pożyczki przez internet są drogie?

Pożyczki przez internet udzielane są nie przez banki, ale przez uznane instytucje pozabankowe. Wszelkie informacje na temat oprocentowania i całkowitego kosztu pożyczki można, a nawet należy poznać przed złożeniem wniosku. Jeśli wnikliwie przeanalizujemy ofertę pożyczkową, nic nas nieprzyjemnie nie zaskoczy.

Szybka pożyczka na raty przez internet może okazać się przydatna w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Kiedy zdecydujemy się z niej skorzystać, warto jest ściśle przestrzegać warunków umowy. Kolejne pożyczki, mogą być jeszcze prostsze, a przede wszystkim tańsze.

Na co można przeznaczyć szybką pożyczkę?

Instytucje udzielające szybkich pożyczek pozabankowych nie pytają, na co potrzebne nam są pieniądze. Chyba, że w celach statystycznych. Gotówkę z szybkiej pożyczki możemy wydać na dowolny cel – od leczenia, po drobne przyjemności lub wakacje.

Wszelkie procedury odbywają się nie tylko szybko, ale również dyskretnie. Brak konieczności przedstawiania zaświadczeń, to argument przemawiający nie tylko do osób nie posiadających stałego i udokumentowanego dochodu. Wielu potencjalnych pożyczkobiorców nie życzy sobie, aby o ich zwiększonych potrzebach finansowych wiedziała osoba, która wystawia zaświadczenia o dochodach. W przypadku tradycyjnych pożyczek bankowych, biorąc zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach, niemal zawsze musimy tłumaczyć osobie wystawiającej, do czego zaświadczenie jest nam potrzebne

Niebezpieczeństwa szybkich pożyczek

Niestety szybkie pożyczki przez internet nie są produktem odpowiednim dla ludzi lekkomyślnych. Proste procedury kuszą wzięciem kolejnej pożyczki, podczas spłacania poprzedniej, a to grozi niebezpieczną spiralą zadłużenia.