Kredyt gotówkowy – na jaki cel można przeznaczyć?

0
Kredyt gotówkowy - na jaki cel można przeznaczyć.

Dostaniesz go szybko, niekiedy nawet bez wychodzenia z domu, a co najważniejsze możesz go przeznaczyć na dowolny cel! Kredyt gotówkowy to bardzo popularny produkt bankowy, który pomoże Ci sfinansować Twoje marzenia. Możesz wydać go na samochód, remont mieszkania, a nawet egzotyczne wakacje. Wybór należy tylko do Ciebie. Przeczytaj i przekonaj się sam!

Kredyt gotówkowy ― jak działa?

Kredyt gotówkowy może być udzielony zarówno firmom jak i osobom prywatnym. Może być krótko- lub długoterminowy, a zaciągając taki kredyt, nie musisz nikogo informować o tym, na co zamierzasz wydać pożyczone pieniądze. Taki kredyt gotówkowy na dowolny cel znajdziesz w serwisie Direct.Money.pl, gdzie będziesz mógł porównać go z ofertami różnych banków. Przed wyborem konkretnego kredytu, warto zwrócić uwagę na RRSO. To właśnie Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania w dużej mierze decyduje o tym, czy będzie on dla Ciebie korzystny.

Kredyt gotówkowy na samochód

Zastanawiając się nad pożyczeniem pieniędzy na zakup samochodu, należy rozważyć dwie opcje. Czy lepiej wybrać kredyt gotówkowy, czy samochodowy? Ten drugi to przede wszystkim kredyt celowy. W związku z tym, podpisując umowę z bankiem, musisz ściśle określić cel, na jaki zamierzasz przeznaczyć pożyczone pieniądze, czyli w tym przypadku będzie to zakup samochodu. Warto pamiętać, że takie zobowiązanie finansowe daje możliwość nabycia nie tylko auta, ale także innego pojazdu silnikowego. Czyli za pożyczone pieniądze możesz kupić również motocykl, skuter, a nawet quad. 

Zatem co wybrać? Kredyt samochodowy czy gotówkowy? Zależy to głównie od tego, jaki pojazd zamierzasz zakupić. Mimo że pod względem finansowym bardziej opłaca się kredyt samochodowy, to często ogranicza on kredytobiorców. Na przykład w wielu bankach w chwili spłaty ostatniej raty, zakupiony pojazd nie może być starszy niż 10 lat. W tym przypadku dużo korzystniejszy okaże się kredyt gotówkowy, który możesz zaciągnąć na dowolny cel. Dzięki temu oprócz zakupu samochodu, pożyczone pieniądze można wydać także na kupno nowych opon zimowych, czy dodatków do auta.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Innym celem, na który można przeznaczyć kredyt gotówkowy, jest remont mieszkania. Tu również można by rozważać, czy nie lepiej byłoby zaciągnąć kredyt hipoteczny, który ma o wiele niższe oprocentowanie… Jednak czas oczekiwania na przyznanie takiego kredytu jest często o wiele dłuższy. Z kolei decydując się na kredyt gotówkowy, można szybko wyremontować całe mieszkanie, nie przejmując się zbędnymi formalnościami. Ponadto znów nie trzeba ograniczać się do wydania pieniędzy jedynie na ten cel. Możesz za część kredytu zrobić remont, a drugą część przeznaczyć na coś zupełnie innego.

Oczywiście zakup samochodu czy remont mieszkania, to tylko podstawowe potrzeby, na które przeznacza się kredyt gotówkowy. Wiele osób korzysta z tego produktu w celu sfinansowania wakacji czy innych, niezbyt tanich marzeń.