Pożyczki długoterminowe – jaką wybrać?

0
Pożyczki długoterminowe - jaką wybrać

Pożyczki długoterminowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, jednak posiadają niekorzystną historię w BIK. W przeciwieństwie do popularnych chwilówek ich spłata rozłożona jest na dłuższy okres czasu, dzięki czemu dużo łatwiej wyjść z zadłużenia, ze względu na dogodne raty. Pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń są również dużo łatwiejsze do uzyskania niż kredyt, ze względu na minimum formalności oraz możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem internetu. Pożyczki definiowane są jako produkt finansowy, jednak ich udzielaniem zajmują się również instytucje spoza sektora bankowego, które posiadają określony kapitał i pozwolenie na świadczenie tego typu usług.

Poza łatwością otrzymania gotówki i wymogiem spełnienia minimum formalności jest fakt, że z pożyczek długoterminowych mogą skorzystać osoby, którym w normalnych warunkach żaden bank nie udzieliłby kredytu. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy posiadają już na swoim koncie zobowiązania finansowe, jednak potrzebują w danym momencie dodatkowych pieniędzy na niezbędne wydatki. Szczególnie w okresie świątecznym ten typ finansowania cieszy się dużą popularnością, ze względu na szybki napływ gotówki oraz ratalne rozłożenie spłaty nawet na kilka miesięcy. Nie obciąża to tak bardzo nadwyrężonego już budżetu i pozwala na regularne spłacanie zadłużenia.

Na rynku można znaleźć wiele ofert pożyczek długoterminowych bez bik i krd, a ich wybór zależy od indywidualnych predyspozycji kredytobiorcy. Przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy o dofinansowanie warto się do tego przygotować, aby wybrać najlepszą możliwą opcję i nie wpaść w spiralę długów. Większość firm umożliwia zaciągnięcie pożyczki długoterminowej online, co jest znacznym uproszczeniem w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty, należy jednak zawsze brać pod uwagę to, że pozornie przystępna oferta może posiadać również dodatkowe wymagania wobec pożyczkobiorcy. Szczegółowe doczytanie warunków powinno być priorytetem, przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty i podpisaniem umowy końcowej. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pożyczki długoterminowej, jakie kryteria powinna spełniać dobra oferta i jak nie dać się oszukać?

Pożyczka długoterminowa online – wybór firmy

Głównym powodem dla którego decydujemy się na wzięcie pożyczki długoterminowej jest trudna sytuacja materialna lub chwilowy brak gotówki na nagły wydatek. Takie doświadczenie jest samo w sobie stresujące i może być przyczyną tego, że decyzję o zaciągnięciu zobowiązania finansowego podejmiemy pod wpływem impulsu. Jest to najgorsze rozwiązanie z możliwych, gdyż ze względu na to, że na rynku funkcjonuje bardzo dużo firm udzielających pożyczki musimy dokładnie prześledzić każdą ofertę. W przypadku zawierania umowy przez internet każdy szczegół jest ważny, począwszy od tego na jaką instytucje się zdecydujemy.

Najprostszym sposobem, aby zdobyć najwięcej informacji o konkretnej firmie pożyczkowej jest poszukanie opinii na jej temat w internecie. Na forach i serwisach z rankingami pożyczek długoterminowych można znaleźć komentarze osób, które korzystały już z oferty danej firmy i dzielą się z użytkownikami spostrzeżeniami na ten temat. Na takich stronach często wypowiadają się również eksperci przestrzegając przed nieuczciwymi parabankami czy niedokładnym skonstruowaniem warunków umowy. Podpowiadają także, w jakich przypadkach zachować szczególną ostrożność i w jaki sposób ustrzec się przez nierzetelnymi pożyczkodawcami.

Poszukując informacji na temat firmy oferującej pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń, warto również skorzystać z krajowych baz danych dostępnych w internecie. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie czy kontrolę nad konkretnym parabankiem sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego, która czuwa nad prawidłowością prowadzonej działalności i zapobiega nadużyciom ze strony instytucji oferującej pożyczki. Sprawdzenie wiarygodności firmy jest pierwszym krokiem zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do uczciwości danej instytucji, bezpieczniej jest w ogóle zrezygnować ze skorzystania z takiej oferty, niż później ponosić nieprzyjemne konsekwencje.

Szybkie pożyczki na raty – określenie kwoty zobowiązania

Przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego należy wcześniej zastanowić się ile pieniędzy tak naprawdę potrzebujemy i czy rzeczywiście ich spłata w ustalonym terminie będzie możliwa. Chociaż perspektywa otrzymania większej gotówki w szybki sposób jest zachęcająca, to trzeba brać pod uwagę fakt, że będziemy zmuszeni ją regularnie spłacać przez dłuższy czas. Warto więc najpierw podliczyć miesięczne wydatki, aby zorganizować swój budżet w sposób umożliwiający swobodną spłatę raty.

Pożyczki pozabankowe długoterminowe mają to do siebie, że często ich obsługa generuje wysokie opłaty dodatkowe. Należy wcześniej zapoznać się z oprocentowaniem w skali roku oraz wysokością miesięcznej raty i czy w ogóle jest ona dla nas osiągalna. Biorąc pożyczkę długoterminową musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli spłacić więcej niż pożyczyliśmy, dlatego już wstępne obliczenie wszystkich kosztów może pomóc w ustaleniu progu finansowego na który nas stać. Niektóre firmy oferują darmowe pożyczki, lecz wiąże się to z koniecznością spłaty całości zadłużenia w określonym w umowie czasie, w przeciwnym razem zostają naliczone bardzo duże odsetki za zwłokę. Taka forma współpracy jest domeną głównie chwilówek, dlatego jeżeli nie jesteśmy pewni czy uda nam się zwrócić całość w ciągu 30 dni, lepiej zdecydować się na pożyczkę długoterminową, która ma korzystniejsze oprocentowanie i dłuższy okres kredytowania.

Niektóre instytucje doliczają dodatkowe opłaty za przygotowanie umowy i ubezpieczenie, a w razie braku regularnych spłat mogą doliczyć również koszty związane z wysłaniem upomnienia czy za kontakt telefoniczny. Przed podpisaniem umowy zawsze należy więc zapoznać się z kosztami naliczanymi w związku z obsługą formalności i pobrania pożyczki. Wiele jednak firm posiada atrakcyjne promocje dla nowych klientów lub tych, którzy w poprzednim okresie kredytowania, w terminie wywiązali się ze zobowiązań finansowych. Banki często nagradzają klientów posiadających inne produkty finansowe w ich placówce, oferując im w zamian korzystniejsze warunki pożyczki długoterminowej. Częstą praktyką jest również możliwość skorzystania z atrakcyjniejszej oferty w przypadku zawierania umowy przez internet. Wybierając pożyczkę trzeba więc kierować się wszystkimi aspektami wynikającymi ze współpracy z daną instytucją finansową, aby po zawarciu umowy uniknąć niespodzianek lub skorzystać z dodatkowych promocji obowiązujących w konkretnej firmie.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – na co zwracać szczególną uwagę i czego unikać?

Jeżeli jesteśmy już pewni, że pożyczka długoterminowa jest niezbędna, sprawdziliśmy firmę pod kątem uczciwości oraz określiliśmy kwotę pożyczki, ostatnim krokiem do jej uzyskania jest załatwienie niezbędnych formalności. Na tym etapie należy zachować szczególną ostrożność, ze względu na to, że umowy często napisane są niezrozumiałym językiem oraz posiadają wiele kruczków prawnych. Często ich objętość przekracza nawet kilka stron i rzadko komu chce się dokładnie przeczytać zawarte na nich informacje. Podstawową sprawą jest, że przy podpisywaniu umowy o zaciągnięcie zobowiązania finansowego nie można się śpieszyć i przeczytać dokładnie wszystkie warunki umowy. Jeżeli jakiś podpunkt jest niezrozumiały, warto dopytać o to przedstawiciela firmy lub skonsultować to z osobą posiadającą określone kompetencje. W przypadku pożyczek długoterminowych online mamy ten komfort, że możemy dokładnie prześledzić warunki umowy w zaciszu domowym. Jeżeli coś wzbudziło nasze zaniepokojenie, lepiej odstąpić od tej oferty niż w przyszłości ponosić tego nieprzyjemne konsekwencje.

Pożyczka na raty bez BIK jest najkorzystniejszą możliwością i często jedynym rozwiązaniem dla osób zadłużonych. Mimo, że warunki spłaty są mniej atrakcyjne niż w przypadku kredytów oferowanych przez banki, to nie brakuje chętnych na taką formę dofinansowania. Należy jednak pamiętać, że w przypadku posiadanych zobowiązań, komornik ma prawo na zajęcie pieniędzy otrzymanych z tytułu pożyczki długoterminowej, dlatego warto zdecydować się na wypłatę gotówki do ręki niż na konto bankowe.

Pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń są dobrym rozwiązaniem jeżeli umiejętnie wybierzemy ofertę dostosowaną do potrzeb i możliwości finansowych. Z pewnością należy unikać firm lichwiarskich oferujących szybką gotówkę każdemu, kto złoży wniosek o dofinansowanie. Często naliczają one wysokie odsetki za brak spłaty w terminie oraz oprocentowanie znacząco przewyższające kwotę pożyczki. Podejmując pochopną decyzję o zaciągnięciu zadłużenia możemy wpędzić się w spiralę długów niemożliwą do spłaty, ze względu na dodatkowe koszty uwzględnione w umowie zawartej między pożyczkobiorcą, a instytucją finansową.

Pożyczki od 18 lat w 15 minut – sprawdzone oferty

Pożyczki online na raty cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego wiele stron internetowych udostępnia zestawienie najkorzystniejszych ofert. Rankingi są na bieżąco aktualizowane i sprawdzane pod kątem autentyczności, dlatego warto z nich korzystać podczas szukania najkorzystniejszej oferty. W poniższym zestawieniu zostały uwzględnione zarówno kredyty gotówkowe proponowane przez banki, jak i atrakcyjne pożyczki długoterminowe firm zewnętrznych, którymi warto się zainteresować.

Eurobank – chwilówki długoterminowe

Eurobank to instytucja finansowa oferująca zaciągnięcie pożyczki na dowolny cel bez zbędnych formalności. Ze względu na to, że stawia ona na bankowość elektroniczną, niezbędne dokumenty można wypełnić za pośrednictwem strony i w przypadku akceptacji otrzymać gotówkę na konto w ciągu 15 minut. Eurobank oferuje RRSO na poziomie 18,63% oraz reklamuje się niską, miesięczną ratą spłaty już od 35 zł. Pożyczkę długoterminową możemy wziąć na okres od 3 do 10 miesięcy, na kwotę od 500 do 4000 zł.

Tak To Finanse – pożyczka pozabankowa długoterminowa

Jest to firma, która oferuje większe pożyczki na poziomie 500-25000 zł, a RRSO wynosi 119,26%. Raty rozłożone są na okres od 3 nawet do 36 miesięcy, aby ułatwić ich spłatę. Z pożyczki może skorzystać każdy, kto ukończył 18 rok życia, jednak firma może sprawdzić historię kredytobiorcy w BIK lub KRD, szczególnie przy zaciąganiu większych kwot zobowiązania. Procedury są jednak znacznie uproszczone i mniej restrykcyjne niż w przypadku kredytów zawieranych w tradycyjnych bankach.

PKO Bank Polski – pożyczki online na raty

Szybką pożyczkę długoterminową oferuje również PKO BP. RRSO wynosi 3,44% dla nowych klientów, a kwota o jaką możemy wnioskować sięga od 1000 do 120 000 zł. Bank posiada uproszczone procedury przyznawania pożyczki oraz możliwość konsolidacji długów z innych źródeł, co jest szczególnie korzystne dla osób zadłużonych. Maksymalny okres spłaty to 90 miesięcy, dzięki czemu cały koszt pożyczki może być rozłożony na dogodne raty. Bank oferuje możliwość załatwienia wszystkich formalności przez internet, dzięki czemu pieniądze możemy otrzymać w dzień wysłania wniosku.

Kasa Stefczyka – pożyczki na raty bez bik

Kasa Stefczyka oferuje dogodne warunki szybkiej pożyczki długoterminowej dla osób potrzebujących nagłej gotówki na dowolny cel. RRSO wynosi 6,23%, a dodatkowo pożyczkodawca nie pobiera żadnych opłat prowizyjnych. Ciekawym rozwiązaniem jest również to, że klient sam ustala sobie termin spłaty miesięcznej raty, a decyzja wydawana jest w oparciu o indywidualną ocenę ryzyka, bez zbędnych formalności. Pożyczka długoterminowa online przyznawana jest na okres nawet 120 miesięczny z możliwością wyboru kwoty między 1000 a 10 000 zł.

Deutsche Bank – pożyczka przez internet bez zaświadczeń na raty

Oferta pożyczki długoterminowej w Deutsche Bank to idealne rozwiązanie dla osób, które stawiają na wygodę, minimum formalności oraz szybkie procedury przyznawania kredytu. RRSO na poziomie 9,40% oraz stała kwota raty przez cały okres umowy, sprawia że jest to jedna z najbardziej opłacalnych pożyczek długoterminowych bez zaświadczeń. Maksymalna kwota wynosi 200 000 zł nawet na 84 miesiące. Decyzja wydawana jest w ciągu 10 minut, a umowa jest przejrzyście napisana i nie zawiera ukrytych opłat.

T-Mobile – pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń online

Ciekawą ofertę pożyczki długoterminowej przez internet posiada również T-Mobile. W tym przypadku RRSO wynosi 16,93% a maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł na okres spłaty nawet przez 10 lat. Usługi bankowe sieci T-Mobile charakteryzują się dużą elastycznością i skierowane są zarówno do stałych jak i nowych klientów. Atutem są przyznawane pożyczki bez zaświadczeń oraz minimum formalności do wypełnienia. Cała procedura odbywa się za pośrednictwem internetu, a decyzja wydawana jest w ciągu kilku minut od złożenia wniosku. Obecnie jest to jedna z najbardziej przystępnych i wygodnych ofert dostępnych na rynku.

BGŻ BNP Paribas – pożyczki długoterminowe

BGŻ BNP Paribas swoją ofertę pożyczki długoterminowej bez bik kieruje zarówno do nowych jak i stałych klientów, posiadających określone produkty finansowe w tej instytucji. Firma oferuje wysokie kredyty sięgające nawet 200tyś. zł, których okres kredytowania jest możliwy do ustalenia na 10 lat. Tak rozłożone raty z pewnością pozwolą na uporanie się ze spłatą oraz nie nadwyrężą domowego budżetu, dzięki czemu oferta jest korzystna z punktu widzenia osób już zadłużonych. RRSO wynosi 10,67%, minimalna kwota pożyczki 1000 zł, a wstępna decyzja o przyznaniu kredytu odbywa się poprzez kontakt telefoniczny.

Alior Bank- pożyczka przez internet dla zadłużonych

Wśród ofert wartych uwagi można wyróżnić również Alior Bank, który posiada korzystne warunki umowy, bez konieczności przedstawiania zaświadczeń czy poręczycieli. Minimum formalności, możliwość złożenia wniosku przez internet i pieniądze na koncie już tego samego dnia, sprawia że jest to jedna z atrakcyjniejszych ofert dostępnych na rynku. Pożyczka długoterminowa opiewa na maksymalną kwotę 200 tyś., okres kredytowania do 5 lat, a RRSO wynosi 16,9%. Bank zapewnia również 0% prowizji oraz elastyczne podejście do każdego klienta, z możliwością dostosowania wysokości raty do możliwości finansowych.

Pożyczki długoterminowe – podsumowanie

Rynek pożyczek długoterminowych bez BIK i KRD jest złożony i posiada korzystne oferty dla osób zadłużonych, które nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Decydując się na takie rozwiązanie, zawsze należy brać pod uwagę realne możliwości spłaty, które nie zrujnują domowego budżetu i nie wpędzą w spiralę dalszego zadłużenia. Pożyczka długoterminowa powinna być traktowana jako ostateczne wyjście z patowej sytuacji, a decyzja o skorzystaniu z niej być determinowana przez faktyczne zapotrzebowanie na skorzystanie z dodatkowej gotówki. Aby wybrać najlepszą opcję pożyczki pozabankowej warto wypełnić formularz kontaktowy do kilku firm i zweryfikować, która instytucja zaproponuje najkorzystniejsze warunki umowy.