Ranking kont firmowych

0
ranking kont firmowych

Osoby, które planują rozpoczęcie własnej działalności lub prowadzą już swoja firmę, z pewnością zdają sobie sprawę, jak ważne jest zabezpieczenie finansów przedsiębiorstwa. Szukając najlepszej oferty konta firmowego, trzeba się skupić na wielu jego aspektach, takich jak koszty prowadzenia rachunku czy wysokość prowizji. Konta takie znacznie różnią się parametrami od standardowych rachunków osobistych i powinny posiadać dodatkowe usługi, umożliwiające płynne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto skorzystać z dostępnego w internecie rankingu.

Ranking kont firmowych

Konto firmowe to specyficzny produkt bankowy, który powinien być dostosowany do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Dużo zależy tu od charakteru prowadzonej działalności, wielkości firmy i ilości przeprowadzanych transakcji. Dostępne w internecie rankingi opierają się na kryteriach, które powinno spełniać konto firmowe, chociaż w tym przypadku trudno znaleźć uniwersalną ofertę, która zadowoliłaby każdego przedsiębiorcę.
Stojąc przed wyborem rachunku bankowego należy zastanowić się jakiego typu transakcje będą przeprowadzane na bieżąco. Jeżeli charakter działalności oparty jest głównie na kontaktach z klientami zagranicznymi, warto aby przelewy walutowe były nisko oprocentowane i nie generowały wysokich prowizji. W prowadzeniu firmy ważne są również terminy, dlatego należy zwrócić uwagę czy konto posiada funkcję przelewów ekspresowych.
Ranking jest o tyle praktycznym rozwiązaniem, że możemy porównać ze sobą propozycje wielu banków, bez wychodzenia z domu. Każda oferta jest inna i posiada zarówno wady jak i zalety, które dla każdego przedsiębiorcy mogą być inne. Gdy już mamy ustalone wymagania, jakie powinno spełnić konto, możemy z łatwością wywnioskować, który bank może nam zaproponować najkorzystniejszą opcję. Dodatkowo w rankingu uwzględnione są informacje o aktualnych promocjach i możliwości skorzystania ze specjalnych usług bankowych, skierowanych do nowych klientów.

Czym się kierować przy wyborze konta firmowego?

Dla większości przedsiębiorców, głównym kryterium wyboru konta firmowego jest wysokość opłat i prowizji. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że wiele banków oferuje brak kosztów za prowadzenie rachunków, ale jednocześnie wymaga comiesięcznych operacji bankomatowych na dość wysokie kwoty. W biznesie większość transakcji przeprowadzana jest przez internet lub poprzez przelew na rachunek kontrahenta, dlatego wypłaty kartą są mało powszechne. Warto również zwrócić uwagę, czy bank nie pobiera opłat za zlecenia wypłaty i przelewy do Urzędu Skarbowego czy ZUS. W skali roku może to generować naprawdę wysokie koszty utrzymania rachunku.
Przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności mają znacznie utrudnione zadanie, gdyż nie wiedzą jak będą kształtowały się ich transakcje firmowe. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy zastanowić się nad profilem potencjalnych kontrahentów, czy przelewy będą przychodziły w obcej walucie i czy większość operacji będzie wykonywana za pośrednictwem internetu lub przelewów internetowych.