Pożyczka gotówkowa – na jaki cel możesz ją wziąć? Gdzie szukać pożyczek gotówkowych?

0
Pożyczka gotówkowa – na jaki cel możesz ją wziąć

Pożyczka gotówkowa to jedna z najchętniej wybieranych produktów finansowych. Zdecydowanie zwycięża pod tym względem z kredytami, głównie przez wzgląd na mniej restrykcyjne zasady jej przyznawania. Jak jednak to wygląda z pożyczkami? Co warto o nich wiedzieć? Gdzie ich szukać i na co można je przeznaczyć?

Definicja pożyczki gotówkowej

Mówiąc o pożyczce, ma się na myśli umowę zawartą między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą na określoną sumę pieniędzy. Na tej podstawie, pożyczkodawca zgadza się na udzielenie swoich środków, z kolei pożyczkobiorca zobowiązuje się do oddania tej sumy w określonym przez umowę czasie (doliczając rzecz jasna odsetki czy inne opłaty). Taką pożyczkę zazwyczaj zawiera się w formie pisemnej, o czym mówią przepisy prawa, choć mogą być od tego wyjątki. Tej formy finansowania udzielają zarówno banki, jak i firmy prywatne, zwane także parabankami. Warunki umowy mogą być różne, w zależności od tego, co oferują poszczególne instytucje.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową?

Nie jest to takie proste, ale z drugiej strony, obecnie mamy zdecydowanie bardziej ułatwioną sprawę, głównie przez wzgląd na powszechnie dostępne porównywarki pożyczek gotówkowych jak https://pożyczki-online.pl/porownanie-pozyczek-gotowkowych/. W internecie można znaleźć takich stron bardzo wiele i choć mogą się pomiędzy sobą różnić szczegółami, wszystkie je łączy jedno: zbierają informacje na temat ofert banków i firm pożyczkowych w jednym miejscu, umożliwiając tym samym każdemu przyszłemu pożyczkobiorcy zweryfikowanie, która z tych propozycji będzie dla niego najkorzystniejsza. To bardzo ułatwia sprawę, a jak dołączyć do tego jeszcze kalkulatory kredytów i pożyczek, wszystko staje się jasne.

Na co można wydać pożyczkę gotówkową?

Jeżeli chodzi o cel, na który przeznaczymy pożyczkę, zarówno dla banku, jak i parabanku nie jest on szczególnie i nie będzie on przez te instytucje weryfikowany. To znaczy, że biorąc pożyczkę na konkretną sumę, możemy ją wykorzystać na dosłownie dowolny cel, od remontu, przez wycieczkę zagraniczną, aż po kupno samochodu czy nawet mieszkania (o ile ktoś udzieli nam wystarczająco wysokiej pożyczki). Nie jesteśmy ograniczeni żadnymi przepisami, choć może (ale nie musi) się zdarzyć, że zostaniemy zapytani o cel zaciągnięcia pożyczki. Może to być zwykła formalność, choć nie wpłynie to znacząco na decyzję pozytywną czy odmowną.

Jak dostać pożyczkę gotówkową?

Żeby otrzymać pożyczkę, należy przede wszystkim udać się do wybranego punktu, banku czy innej firmy finansowej, aby tam załatwić sprawę z udzieleniem pożyczki. Można to także zrobić online, przy czym obecnie wzięcie pożyczki przez internet staje się coraz popularniejsze. Rzecz jasna, aby liczyć na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku, trzeba spełniać szereg wymagań stawianych przez pożyczkodawców. W przypadku banku, mogą być one nieco większe, w przypadku parabanków, selekcja jest mniej restrykcyjna. Liczy się jednak zdolność kredytowa oraz brak zadłużeń. Można też spotkać się z ofertami pożyczek na sam dowód i bez zaświadczeń, co także daje wiele możliwości do wykorzystania.

Mimo wszystko, chcąc wziąć pożyczkę warto pamiętać o jednym: kierować się rozsądkiem i własnymi możliwościami finansowymi. Przez podjęciem ostatecznej decyzji, należy sprawdzić wszystkie oferty, porównać je ze sobą, a także skonfrontować je ze swoimi finansami. Nieprzemyślana pożyczka może sprawić nam sporo kłopotów, czego lepiej uniknąć.