Ranking kont osobistych

0
ranking kont osobistych

Decyzja o założeniu konta osobistego nie powinna być podejmowana pochopnie, gdyż często jest to inwestycja na lata. Oferty różnią się warunkami korzystania, oprocentowaniem oraz opłatami za prowadzenie rachunku, co w skali roku może zarówno przynosić zyski jak i straty. Często także zakładając konto, nie bierzemy pod uwagę tego, że w przyszłości weźmiemy kredyt, a to zazwyczaj zmusza nas do prowadzenia konkretnego rachunku, aż do zakończenia spłaty pożyczki. Warto więc, aby posiadało ono dodatkowe korzyści wynikające z jego prowadzenia.

Porównanie kont osobistych

W rankingu porównującym oferty kont z różnych banków, duży nacisk przykłada się do kosztów związanych z prowadzeniem rachunku. W niektórych może on sięgać nawet kilku złotych miesięcznie, a wraz z opłatami za kartę czy korzystanie z bankomatu w skali roku są to znaczne straty pieniędzy.
Każdy posiada indywidualne oczekiwania co do konta osobistego, warto więc zwrócić uwagę na takie szczegóły jak możliwość powiązania rachunku z dodatkowymi produktami. Może to być na przykład możliwość wyrobienia karty kredytowej czy brak prowizji za przelewy w obcych walutach.
Ranking uwzględnia także dodatkowe korzyści wynikające z założenia konta oraz promocje dla jego posiadaczy. Często banki oferują atrakcyjne bonusy dla nowych klientów, jednak w perspektywie przyszłościowej należy porównać korzyści wynikające z długotrwałego prowadzenia konta, a nie tylko z otwarcia rachunku.

W internecie można znaleźć wiele rankingów kont osobistych, są one aktualizowane na bieżąco, a ich założeniem jest przekazanie jak najistotniejszych informacji dla osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty konkretnej instytucji finansowej.

Jak wybrać najlepsze ofertę z rankingu kont osobistych

Wybierając konto osobiste należy przyjrzeć się ofertom wszystkich banków dostępnych w rankingu, a nie kierować się sentymentem, do którejś placówki. Ludzie często trzymają się jednego banku, z których usług wcześniej korzystali i tam zakładają konto, kierując się zaufaniem i przyzwyczajeniem. Tymczasem, warto zapoznać się z tym co mają do zaproponowania inne banki dostępne na rynku.

Mając przed sobą aktualny ranking kont, warto się zastanowić do czego ono ma służyć. Czy będzie to rachunek dodatkowy czy do załatwiania codziennych spraw finansowych. Wiele banków oferuje brak opłat w przypadku regularnych wypłat z bankomatów lub comiesięcznych wpływów finansowych o określonej wysokości. Decydując się na konto dodatkowe, z którego będziemy korzystać sporadycznie, ważne jest aby nie generowało ono opłat za brak prowadzonych regularnie operacji finansowych.

Mimo, że ranking skupia się głównie na wysokości opłat, trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze najtańsze konto będzie najlepszym rozwiązaniem. Wiele zależy od tego do czego ma służyć, jakie posiadać dodatkowe korzyści i od indywidualnych oczekiwań klienta. Ponadto, przed podjęciem decyzji dobrym pomysłem jest zaczerpnięcie opinii osób, które posiadają wybrane konto osobiste oraz korzystają z innych usług konkretnego banku.