Ranking lokat

0
ranking lokat

Decydując się na założenie lokaty, przed pójściem do banku warto zapoznać się z informacjami dostępnymi w internecie. Na wielu stronach zamieszczone są aktualne rankingi lokat bankowych, które mają najkorzystniejsze warunki i oprocentowanie. Zestawienie takie aktualizowane jest zwykle co miesiąc, dzięki czemu zawiera aktualne informacje na temat ofert dostępnych na rynku. Jest to duże udogodnienie, gdyż nie trzeba odwiedzać każdego banku z osobna tylko w zaciszu domowym zapoznać się z różnymi propozycjami lokat.

Na co zwracać uwagę korzystając z rankingu lokat?

W rankingu zawarte są propozycje najpopularniejszych banków oferujących lokaty oszczędnościowe. Uwzględniona tam jest stopa oprocentowania, okres spłaty oraz wysokość kapitału. Korzystając z rankingu warto sprawdzić dodatkowe wymagania, gdyż pod atrakcyjnie wyglądającą ofertą może znaleźć się adnotacja, że jest ona przeznaczona tylko dla nowych klientów lub posiadających wybrany produkt w konkretnym banku.

Dla osób korzystających z rankingu dużym ułatwieniem jest bezpośredni kontakt z bankiem. Pod wybraną ofertą lokaty zazwyczaj znajduje się krótki formularz do wypełnienia, który zostaje przesłany do przedstawiciela i to on dostarcza do domu komplet dokumentów do podpisania, celem zawarcia umowy. Można również skorzystać z opcji kontaktu, pozostawiając swój numer telefonu, na który oddzwoni pracownik banku przedstawiając szczegóły oferty i warunki umowy. Kontakt nie zobowiązuje do założenia lokaty, jednak w przypadku wątpliwości można uzyskać odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania dotyczące produktu.

Korzystając z rankingu warto również zwrócić uwagę na dostępne promocje. Wiele banków oferuje korzystniejsze warunki osobom, które zdecydują się na założenie lokaty za pośrednictwem internetu, a nawet konkretnej strony z rankingiem. Serwisy takie posiadają wysoki poziom zabezpieczeń, dzięki czemu wszystkie zawarte w formularzu dane są chronione przed nieuprawnionym dostępem.

Czym są porównywarki lokat?

Porównywarka to darmowe, internetowe narzędzie pomocne przy poszukiwaniu najkorzystniejszej lokaty. Działa ona w intuicyjny sposób i wymaga wypełnienia krótkiego formularza z preferencjami dotyczącymi lokaty. Trzeba w niej zawrzeć takie informacje, jak wysokość wpłaty czy okres trwania lokaty. Po przeanalizowaniu formularza, porównywarka wygeneruje ranking lokat, które spełniają wymienione oczekiwania. Takie rozwiązanie jest dużym udogodnieniem dla osób, które zamiast przeglądać gotowe rankingi, wolą przedstawić swoje wymagania względem lokaty.

Zarówno krótko jak i długoterminowe lokaty to bezpieczny sposób na zainwestowanie swoich pieniędzy. W ten sposób oszczędności bez żadnego ryzyka, mogą wzrosnąć nawet o kilka procent, co przy większym kapitale generuje rentowne zyski rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy. Warto więc poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z aktualnym rankingiem, aby znaleźć najlepszy dla siebie produkt oszczędnościowy i korzystnie zainwestować zaoszczędzone pieniądze. Stale zmieniająca się stopa oprocentowania, sprawia że najlepiej regularnie sprawdzać oferty banków, szczególnie jeśli chodzi o lokaty krótkoterminowe.