GAP – uzupełnienie autocasco

0
GAP - uzupełnienie autocasco

Ubezpieczenie to ważny krok. Nigdy nie mamy pewności, co przyniesie kolejny dzień. Warto zatem zabezpieczyć się przed niepewną przyszłością.

Ubezpieczyć możemy praktycznie wszystko, ale w poniższym tekście skupimy się na samochodach z uwagi na to, że jego zakup to spora inwestycja. Jeśli zależy nam na kompleksowej ochronie przed stratami, warto rozważyć Guaranteed Asset Protection, czyli popularny GAP, który jest niejako uzupełnienie AC.

Czemu GAP? Przyjrzyjmy się hipotetycznej sytuacji. Posiadamy auto, które eksploatujemy od trzech lat. W ciągu 36 miesięcy straciło ono przynajmniej 45% swojej początkowej wartości. Co się stanie, gdy nastąpi tzw. „szkoda całkowita”? Autocasco pokryje jedynie obecną wartość auta, więc będziemy stratni o sporą kwotę. Tutaj z pomocą przychodzi GAP, który dostępny jest zazwyczaj w dwóch wersjach, finansowej i fakturowej – http://www.renaultfinansowanie.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-gap.

GAP finansowy pokrywa różnicę między wartością rynkową auta a zobowiązaniem leasingowym, tak aby leasingobiorca nie dopłacał, podczas gdy GAP Fakturowy wyrównuje stratę do poziomu ceny początkowej – tak jak zostało to zapisane w fakturze.

Dzięki temu odzyskujemy pieniądze i możemy je przeznaczyć na nowy samochód – tej samej klasy co utracony. Bez względu, która z opcji zostanie wybrana, ochrona obejmuje cały okres leasingowania, czyli nawet do pięciu lat .

Świadomość klientów rośnie, tym samym ubezpieczenie GAP cieszy się popularnością. W związku z konkurencyjnością na rynku, jego cena maleje – to ogromny plus z punktu widzenia klienta. Podczas sprawdzania ofert GAP warto dopytać o minimalne gwarantowane odszkodowanie – taki zapis powinien być zawarty w umowie, na wypadek gdy szkoda całkowita nastąpi w najbliższym czasie.

Popularność ubezpieczenia GAP jest związana z faktem, że leasingodawcy podsuwają nam deklarację już przy podpisywaniu umowy. Przez to, jak to zostału już wcześniej wspomniane, GAP traktowane jako uzupełnienie autocasco. Co za tym idzie, formalności ograniczono do minimum. Biorąc auto w leasing, warto skorzystać z tej opcji.