Jak zwiększyć zyski z lokat?

0
Jak zwiększyć zyski z lokat?

Trzymanie pieniędzy na lokatach ma wiele niezaprzeczalnych zalet, ale jednocześnie osoby zainteresowane zyskiem muszą się najczęściej liczyć z tym, że nie będzie on wysoki. Sprawdź więc w jaki sposób go zwiększyć i gdzie szukać najlepszych lokat.

  1. Czy korzystanie z lokat jest bezpieczne?
  2. Dlaczego lokata to dobry wybór?
  3. Gdzie szukać najlepszych lokat?

Dzięki temu tylko skorzystasz z bezpiecznej formy lokowania gotówki, ale dodatkowo nawet podwoisz wysokość odsetek.

Czy korzystanie z lokat jest bezpieczne?

Najważniejszą zaletą lokat – zwłaszcza na tle wielu ryzykownych inwestycji – jest to, że są całkowicie bezpieczne. Nie musisz więc się zastanawiać, czy kwota przeznaczona na założenie lokaty nie pomniejszy się z powodu złych decyzji finansowych lub nie zostanie obniżona w związku z jakimiś ukrytymi opłatami. Lokaty dają zabezpieczenie obejmujące 100% kapitału, a dodatkowo – w zależności od tego, jak dobrze są oprocentowane – pozwalają zarobić od kilku do kilkunastu procent w skali roku. Obecnie jednak większość banków oferuje lokaty na maksymalnie kilka (najczęściej 1 lub 2) procent, przez co niektóre osoby wstrzymują się z korzystaniem z takiej formy inwestowania.

Dlaczego lokata to dobry wybór?

Wystarczy jednak sprawdzić najlepiej oprocentowane lokaty, aby można było szybko otworzyć tą, która w danym momencie przyniesie ci największe korzyści. Warto to zrobić, gdyż różnice w oprocentowaniu są naprawdę duże. Przykładowo, w momencie pisania artykułu najlepiej oprocentowana lokata daje klientom możliwość zarobienia aż 4%, natomiast najgorsza zaledwie 0,5%. Tym samym osoba, która skorzysta z tej pierwszej propozycji zyska gwarancję aż 8 x większego zysku niż ktoś, kto wybierze niskooprocentowaną lokatę. Pamiętaj jednak, że w wielu przypadkach wysokie oprocentowanie wiąże się z promocją przygotowaną przez bank, w związku z czym taka lokata nie znajduje się w stałej ofercie. Powinieneś więc się pośpieszyć z jej otwieraniem, zwłaszcza że przy najlepszych lokatach, oprócz ograniczonego czasu na skorzystanie z oferty, niejednokrotnie wprowadzane są również limity związane z ilością otwieranych lokat.

Gdzie szukać najlepszych lokat?

Każdy bank publikuje informacje o oferowanych przez siebie lokatach na stronie internetowej. Takich informacji mogą ci również udzielić pracownicy poszczególnych placówek, jednak jeżeli chciałbyś samodzielnie porównać wszystkie oferty i wybrać najlepsze lokaty, to zajęłoby ci to wiele czasu. Dlatego też coraz więcej internautów korzysta z nowoczesnej wyszukiwarki https://domkredytowy.pl/najwyzsze-oprocentowanie-lokat/, która od razu pokazuje najbardziej opłacalne oferty. To jednak nie wszystko, bo oprócz informacji o oprocentowaniu, czasie trwania oraz limicie kwoty znajdziesz tu również uwagi na temat istotnych warunków każdej z ofert, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Przykładem może być informacja o braku potrzeby otwierania konta w banku, aby klient mógł skorzystać z lokaty. Ułatwia to sprawę i pozwala zaoszczędzić czas, gdyż wystarczy wówczas przelać na podany rachunek wybraną przez siebie kwotę, a lokata zostanie automatycznie założona. Przy tego typu ofertach po zakończeniu czasu trwania lokaty kwota początkowa wraz z naliczonymi odsetkami wraca na konto klienta. Kolejną zaletą wyszukiwarki lokat jest to, że przy każdej z opisywanych propozycji znajduje się przycisk przekierowujący użytkownika na stronę, z której może od razu otworzyć daną lokatę. Jeżeli więc któraś z ofert wzbudzi twoje zainteresowanie, możesz od razu skorzystać z okazji i zacząć zarabiać w bezpieczny i skuteczny sposób.