Jakie dokumenty potrzebne są do kredytu gotówkowego?

0
Jakie dokumenty potrzebne są do kredytu gotówkowego

Potrzebujesz pieniędzy? Zastanawiasz się, jak je pozyskać? Myślisz o kredycie gotówkowym, ale nie wiesz, jakie dokumenty są potrzebne, by go uzyskać i jak przebiega cała procedura? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się o kredycie konsumenckim wszystkiego, co najważniejsze.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Na początek warto w ogóle dowiedzieć się, czym dokładnie jest kredyt gotówkowy. Ten typ zobowiązania określany bywa również mianem kredytu konsumpcyjnego lub pożyczki gotówkowej. Kredyt gotówkowy to po prostu środki pieniężne, które wypłacane są na wniosek kredytobiorcy. Pieniądze może otrzymać on w gotówce lub mogą być przelane na konto bankowe. To, co różni kredyt gotówkowy od innych produktów bankowych, to przede wszystkim fakt, że we wniosku o kredyt nie trzeba podawać celu, na jaki potrzebuje się pieniędzy.

Ale to nie wszystko, co trzeba wiedzieć. Kredyt gotówkowy i potrzebne dokumenty opisuje TotalMoney.pl. Co więcej, na stronie znajduje się porównywarka, która pomaga w wybraniu najkorzystniejszej oferty. Kredyty gotówkowe znajdują się w ofercie wielu banków. Warto wiedzieć, do jakiego się ubiegać o wsparcie finansowe, by ponieść jak najniższe koszty. A jak wygląda procedura wnioskowania o pożyczkę gotówkową?

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Możemy zaciągnąć kredyt udając się do placówki bankowej i składając w niej wniosek. Jednak dzisiaj, gdy większość z nas cierpi na deficyt wolnego czasu, mamy znacznie więcej możliwości. Nie trzeba jechać przez całe miasto, stać w korkach, a później w kolejce do okienka w banku. Można skorzystać z telefonu lub z internetu. Pierwsza opcja z pewnością sprawdzi się u osób, które lubią w ten sposób załatwiać sprawy.

Jednak opcja składania wniosku online jest znacznie wygodniejsza. Można wszystko na spokojnie doczytać, posprawdzać w sieci to, co budzi wątpliwości. Co więcej, to właśnie dzięki internetowi można w ogóle porównać oferty i wybrać konkretny bank, w którym chce się ubiegać o pożyczkę. W dodatku porównywarki nie tylko dają wyniki, ale i umożliwiają przeniesienie się na stronę banku z formularzem kredytowym za pomocą jednego kliknięcia. Tylko jakie dane należy umieścić we wniosku? Jakie dokumenty są konieczne do wzięcia pożyczki gotówkowej?

Jakie dokumenty potrzebne są do kredytu gotówkowego?

W zasadzie dzisiaj większość banków udziela kredytów gotówkowych przy minimum formalności. Wystarczy dokładnie wypełniony wniosek i dowód osobisty. Zdarza się, że bank wymaga okazania drugiego dokumentu tożsamości – z przyczyn bezpieczeństwa. Do wniosku konieczne jest okazanie zaświadczenia o dochodach. Taki dokument powinien wydać pracodawca.

Dzisiaj często jednak wystarcza – zwłaszcza przy kredycie na niską kwotę – samo oświadczenie kredytobiorcy. W sytuacji, gdy stara się on o kredyt w banku, w którym ma konto osobiste, czasami można po prostu sprawdzić historię wpływów.

Na podstawie dochodów bank sprawdza zdolność kredytową, by upewnić się, czy wnioskodawca będzie w stanie spłacać zobowiązanie. Co więcej, korzystając z BIK, bada jaka jest wiarygodność kredytobiorcy – czy ma dobrą historię kredytową. Bardzo często to wszystkie dokumenty, a raczej formalności, jakich trzeba dopełnić, aby móc wziąć kredyt konsumpcyjny.

Jak widać – dzisiaj zaciągnięcie kredytu gotówkowego nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Co więcej, nie wymaga przedstawiania wielu zaświadczeń, czy poręczeń. Często da się pożyczyć pieniądze w jeden dzień.